Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Lublin | Muzyka | Różne
RSS

Różne

środa, 12 stycznia 2011

Szanowni Państwo

Jak być może część z was już wie, od nowego roku zrezygnowałem z dalszego pełnienia funkcji redaktora naczelnego Panoramy Kultur.  Minęło 8 lat, jestem dziś w zupełnie innym miejscu. Wciąż interesuję się Europą Środkową, ale nie na tyle, żeby pełnić tak ważną funkcję w jednym z najbardziej znanych polskich portali zajmujących się tym regionem Europy.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, z którymi przez te osiem lat skrzyżowały się ścieżki Panoramy i moje. Wiele z tych osób będę pamiętał i na pewno te kontakty przyniosą jeszcze owoce w przyszłości. Nie wycofuję się też całkowicie z Panoramy, cały czas jestem w tle, tyle że moja aktywność będzie znacznie bardziej ograniczona. Wszak nie zostawia się tak po prostu czegoś, czemu poświęciło się kilka lat życia i to tych najlepszych.

Mam nadzieję, że już wkrótce znajdzie się ktoś, kto nada Panoramie nowego impetu. Być może będzie to oznaczać całkowitą zmianę formuły portalu - a może nie - ale przecież właśnie "zmiana to życie a życie to zmiana", jak mówi czeskie powiedzenie.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w przyszłości.

Sławomir Wójcik

23:18, panoramakultur , Różne
Link Komentarze (3) »
sobota, 10 kwietnia 2010

wstążkaW pamięci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Nie ma słów, którymi można by wyrazić wstrząs, niedowierzanie i przytłaczający smutek, jaki wciąż wywołuje w nas ta wiadomość.

Można tylko milczeć.

niedziela, 21 marca 2010

Wiele wskazuje na to, że nowa Panorama pojawi się już wkrótce. Oby tak się rzeczywiście stało, bo te opóźnienia wystawiły na próbę nie tylko czytelników, ale także moją/naszą cierpliwość. Trzeba przyznać, że popełniliśmy kilka błędów i bijemy się za nie w piersi, ale wyciągnęliśmy też wnioski z całej sytuacji.

Możliwe, że wszystko ruszy już w kwietniu, ale cicho sza, nic więcej na ten temat, żeby nie zapeszyć.

środa, 10 marca 2010

Tak, jak wiele innych instytucji, firm i organizacji, jesteśmy obecni w wielu miejscach w sieci i mamy w tych miejscach swoje konta. Zwykle nie ma z nimi żadnych problemów. Poza jednym - portalem Yahoo, gdzie nie możemy korzystać z wielu funkcji ze względu na - uwaga - ochronę niepełnoletnich!

Jak do tego doszło? W momencie zakładania konta w rubryce "data urodzenia" podaliśmy rok 2003 czyli rok debiutu Panoramy w sieci. Robiliśmy to wiele razy wcześniej i nigdy nie było z tym problemów. Ale nie doceniliśmy przezorności portalu Yahoo. Na podstawie tej daty portal uznał nas za "małoletnich", których należy chronić przed niebezpieczeństwami czającymi się w internecie :) Co więcej, raz podanej daty urodzenia w takim koncie nie da się zmienić! Jedyne wyjście z tej sytuacji to założenie nowego konta. Na szczęście jednak ograniczenia Yahoo nie są dla nas aż na tyle dotkliwe, żebyśmy czuli taką konieczność i jakoś to działa.

poniedziałek, 15 lutego 2010

"Z pewną taką nieśmiałością", jakby to powiedziała Anna Patrycy, założyliśmy jakiś czas temu konto na Twitterze. Nie mieliśmy jakichś szczególnych oczekiwań, poza tym nie chcemy też ślepo gonić za modą na Web 2.0, ale wygląda na to, że eksperyment się udał - są followersi, jest o czym pisać, coś się tam dzieje :)

Piszemy tam nie tylko o tym, co w PK, ale też o różnych innych fajnych  rzeczach znalezionych w sieci, które jakoś tam wiążą się z Europą Środkową. A więc jeśli ktoś z was ma konto i chciałby nas tam "śledzić", to bardzo prosimy:

twitter.com/PanoramaKultur

niedziela, 07 lutego 2010

Świętowanie Nowego Roku w Zachodniej Bułgarii | New Year's celebration in Western Bulgaria, originally uploaded by Panorama Kultur.

Cała galeria tutaj. Zdjęcia udostępnił nam p. Peter Branekov, serdecznie dziękujemy!

czwartek, 24 grudnia 2009

Życzenia świąteczne 2009, originally uploaded by Panorama Kultur.
12:15, panoramakultur , Różne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 października 2009

Nam samym trudno w to uwierzyć, ale fakty mówią same za siebie: 18 października 2005 roku pod adresem panoramakultur.blox.pl pojawił się pierwszy wpis. Motywy utworzenia bloga dziś już giną w pomroce dziejów i nawet my sami nie wiemy, co nami kierowało w chwili jego zakładania. Pewne jest, że chcieliśmy mieć jakieś miejsce, w którym będziemy mogli pisać o sprawach związanych z Panoramą w sposób nie całkiem oficjalny - a przecież formuła bloga znakomicie się do tego nadaje.

Przez te cztery lata blog przechodził liczne metamorfozy, które możecie z grubsza prześledzić w serwisie Archive.org. Kilka razy mieliśmy juz zamiar przenieść go na nasz własny serwer, ale jednak jakoś na razie się na to nie zdecydowaliśmy. Tutaj blog ma juz względnie ugruntowaną pozycję, jesteśmy zadowoleni z jego popularności i cieszymy się z obecności wszystkich osób, które zaglądają tutaj regularnie.

Z okazji tego "lubileuszu" podzielimy się z wami garścią statystycznych ciekawostek. Od sierpnia 2007 roku na blogu działają statystyki Google Analytics. Co nam mówią cyferki?

Top 5 słów kluczowych w wyszukiwarkach

 1. mirosław marks
 2. miroslaw marks
 3. dzień niepodległości
 4. dni jakuba wędrowycza
 5. cieszyńskie niebo

Mirosław Marks to nieżyjący już muzyk-akordeonista, który cieszył się wielką popularnością na YouTube a jednocześnie bohater naszego wpisu z marca 2008 roku. Niezbadane algorytmy Google wyniosły nasz wpis bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania związanych z tym artystą.

Top 5 witryn odsyłających, z których ludzie zaglądają na nasz blog

 1. google.pl
 2. pk.org.pl
 3. pl.wikipedia.org
 4. miasta.gazeta.pl
 5. gazeta.pl

Najpopularniejsze 5 wpisów w naszym blogu

 1. Gra Mirosław Marks
 2. Dni Jakuba Wędrowycza - zdjęcia
 3. Jarmark Jagielloński w Lublinie 2009
 4. Gaitana czyli egzotyczny głos ukraińskiego popu
 5. Tydzień Kultury Słowackiej

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za te 4 lata i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na kolejne 4 - albo i na dłużej:)

Blogged with the Flock Browser

Tags: , , ,

14:32, panoramakultur , Różne
Link Komentarze (2) »
środa, 29 lipca 2009

Taka kampania odbyła się kilka lat temu, wywołując naturalnie cały szereg negatywnych reakcji ze strony Greków. Ale Macedonia to oczywiście Macedonia, a nie żaden F.Y.R.O.M. Każdy ma prawo nazywać się tak, jak chce.

piątek, 19 czerwca 2009

Jakiś czas temu szukając do Panoramy fotki na Flickrze trafiłem na takie zdjęcie. Jego autorem jest BubakB. Niby nic, a jednak robi wrażenie.

Ikarus 280.08 NR-441BE

Piękne, prawda? Ten Ikarus jest ze Słowacji, konkretnie chyba nawet z Bratysławy. Więcej fotek słowackich Ikarusów (i nie tylko) BubakaB możecie znaleźć w jego galerii.

 
1 , 2
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Zapraszamy
Ciekawe
Forum
Lublin
Nasi przyjaciele
Polecamy

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter

Skopiuj CSS