Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Lublin | Muzyka | Różne
RSS

Aktualności

czwartek, 24 czerwca 2010

DAGADANA & Karimski Klub [plakat], originally uploaded by Panorama Kultur.

8 urodziny Coffee Karma
26 czerwca 2010
Plac Zbawiciela , sobota, godz. 20:00

poniedziałek, 21 czerwca 2010
poniedziałek, 07 czerwca 2010
Wystawa fotografii Dany Kyndrovej "Kobieta między wdechem a wydechem"
Otwarcie dnia 9 czerwca 2010 o godz. 18.00 w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Dluga 52.
www.czechcentres.cz/warsaw
Wystawa fotografii Dany Kyndrovej "Kobieta między wdechem a wydechem"
Otwarcie dnia 9 czerwca 2010 o godz. 18.00 w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Długa 52.
Na wystawę składają się fotografie wykonane w latach siedemdziesiątych do dziewięćdziesiątych. Jej celem jest uchwycenie życia kobiety w całej jego różnorodności, od narodzin po śmierć. Fotografie są prezentowane w taki sposób, że wystawa oraz towarzyszące jej publikacje tworzą pewną historię. Cały projekt dzieli się na siedem części – dojrzewanie, macierzyństwo i rodzina, rozrywka, praca, erotyka, wiara i starość.
Oprócz obiektywnej chronologii drogi życiowej człowieka, w tym przypadku – kobiety, fotografie pokazują także podstawowe wartości życiowe, które są dla nas ważne i mają wpływ na całe nasze życie. Jest to temat raczej ogólny, a więc nie chodzi tu o pokazanie konkretnego środowiska lub specyfiki danego kraju. Można by powiedzieć, że chodzi o „kobietę europejską”. Znaczna część fotografii powstała w Republice Czeskiej. Są także fotografie pochodzące z Anglii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii lub Ukrainy. Warszawa jest po Kazimierzu drugim polskim miastem, w którym wystawa zostanie pokazana
www.czechcentres.cz/warsaw
piątek, 12 lutego 2010

Na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawiła się informacja, że Stowarzyszenie Panorama Kultur otrzyma 25 tys zł dofinansowania na realizację projektu "Architektura drewniana miasteczek Lubelszczyzny". Warsztaty odbędą się latem w Wojsławicach.


W ramach zadania zostaną zorganizowane warsztaty tradycyjnego ciesielstwa i konserwacji architektury drewnianej, podczas których grupie  studentów zostanie przekazana wiedza o dawnych technikach ciesielskich wykorzystywanych przy tradycyjnym budownictwie drewnianym Lubelszczyzny.

Powstanie też multimedialny edukacyjny serwis internetowy dokumentujący i popularyzujący tradycyjną drewnianą architekturę miasteczek regionu lubelskiego.

Projekt będzie opisywał całokształt architektury drewnianej miasteczek, ale szczególną uwagę zwrócimy na tzw. domy podcieniowe.

Projekt będziemy realizować wspólnie z ekspertami z Politechniki Lubelskiej i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Jednym z efektów warsztatów będą koncepcje renowacji Domu Szewca Fawki. Ułatwi nam to przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia w nim remontu i docelowo - uruchomienia Domu Spotkań Panoramy Kultur.

czwartek, 31 grudnia 2009

Zaproszenie - Natalka Biłocerkiweć

11 stycznia 2010 o godz 18 Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne "Fraza" i Dom Kultury Podgórze zapraszają na premierę tomiku wierszy Natalki Biłocerkiweć "Róża i nóż".

sobota, 07 listopada 2009

1000 kilometrów muzyki - zaproszenie, originally uploaded by Panorama Kultur.

19 listopada 2009, MCKiS, Warszawa, ul. Elektoralna 12
www.mckis.waw.pl

20:41, panoramakultur , Aktualności
Link Komentarze (2) »
czwartek, 22 października 2009
 
27 października o godz. 19
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻE
Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 39
www.rozdroza.com
Zapraszamy!
23:09, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2009

Dzięki Waszym głosom Stowarzyszenie Panorama Kultur zwyciężyło w głosowaniu internautów podczas konkursu na fotoreportaż przedstawiający projekt zrealizowany w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA"

Dziękujemy!

W głównym konkursie otrzymalismy drugą nagrodę.
Wyniki konkursu >>

Zgłosiliśmy fotoreportaz z projektu
"Ukraina archaiczna i współczesna – Pieśni i Ludzie"

Galerię fotografii przedstawiających kilkadziesiat zdjęć z realizacji projektu we wsiach Perebrody i Stari Koni na ukraińskim Polesiu możecie obejrzeć tutaj >>

Nagrody zostały wręczone w weekend 18-20 września 2009 podczas  spotkania "Ambasadorzy Przemian  w Regionie" podsumowującego działania Programu "Przemiany w Regionie" – RITA  prowadzonego przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Polsko-Amerykańskią Fundację Wolności. Mieliśmy tam okazję m.in. zaprezentować nasze działania na stoisku, którego zdjęcie publikujemy obok :)

13:00, panoramakultur , Aktualności
Link Komentarze (1) »
środa, 13 maja 2009

Pierwsza z nich to wynik swego rodzaju eksperymentu i zabawy z serwisem Netvibes: www.netvibes.com/panoramakultur. Zebraliśmy feedy ze wszystkich stron i serwisów panoramowych i okazało się, że jest tego całkiem sporo. Ta strona na pewno pomoże ogarnąć wszystkie nowości; na razie są na niej jedynie feedy ze stron Panoramy, w przyszłości powstanie jeszcze pewnie zakładka z blogami środkowoeuropejskimi z naszego katalogu.

Rzecz druga: dawno temu mieliśmy w planach stworzenie witryny poświęconej Unii Lubelskiej. Mieliśmy nawet zarejestrowane domeny, pod którymi ta strona miałaby działać. Nie udało się. No to zrobiliśmy taką stronę w wersji mikro. Na Facebooku. A żeby było łatwo trafić, założyliśmy dla niej alias: www.pk.org.pl/1569. Jeśli ktoś ma ochotę i czuje,ze Unia Lubelska była waznym wydarzeniem w historii Polski i Europy Środkowej, to serdecznie zapraszamy:)

niedziela, 10 maja 2009

Jest kilka takich rzeczy, które spotyka się jedynie w Europie Wschodniej. Jedną z nich są bloki i blokowiska - takie same od Berlina po Władywostok. Inną rzeczą są specyficzne samochody, właściwie niespotykane na Zachodzie. Różne marki można by tutaj wymieniać: Dacie, Zastavy, Jelcze, Łady, ale jedna zasługuje na szczególną uwagę - Ikarus, węgierski autobus, koń pociągowy komunikacji miejskiej w miastach bloku wschodniego. Niestety (albo i stety, jak uważają niektórzy) z naszych ulic Ikarusy już stopniowo znikają, ale na wschodzie i na południu wciąż są częstym widokiem, co dokumentuje niniejszy filmik.

 
1 , 2
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Zapraszamy
Ciekawe
Forum
Lublin
Nasi przyjaciele
Polecamy

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter

Skopiuj CSS