Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Lublin | Muzyka | Różne
RSS
piątek, 08 sierpnia 2008

 

POMOC POWODZIANOM NA ZACHODNIEJ UKRAINIE – VII/VIII 2008
Do soboty 9 sierpnia trwa zbiórka rzeczy dla ofiar powodzi na Ukrainie. 
Potrzebne są takie artykuły, jak: 
woda pitna, odzież, niepsująca się żywność (minimum miesięczny okres przydatności), koce, śpiwory, lekarstwa, ziarno. 
Czas i miejsce zbiórki:
do piątku 8 sierpnia w godz. 9 - 16 
Kraków, ul. Powtańców 127, (magazyny firmy spedycyjnej : "Dacja Trade Trans")
do soboty 9 sierpnia w godz. 10-17 
Kraków, piwnica Cerkwi Grecko-Katolickiej, ul. Wiślna (wejście od strony Plant) 
W dniach 8-9 sierpnia istnieje możliwość wyjątkowego odbioru pomocy u darczyńcy
kontakt: Anna Babiak, +48 505 741 386
Inną formą pomocy jest zbiórka pieniężna. Do dnia 31 sierpnia 2008 r. można wpłacać pieniądze na otwarte w tym celu subkonto organizatora akcji:
Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa, ul. Oboźna 11a/29 Kraków
nr: 87 1020 2892 0000 5602 0250 0031
PKO Bank Polski SA I Oddział Kraków 
Patronat Honorowy: Sz.P. Marek Nawara, Marszałek Województwa Małopolskiego 
Błogosławieństwo i poparcie: J.E. Arcybiskup Jan Martyniak, Ordynariusz Metropolita Przemysko-Warszawski obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.
Jak można pomóc w innej formie? 
- przesłać informację dalej emailem,
- umieścić apel na forach internetowych,
- przedsięwziąć zbiórki prywatne - w gronie rodzinnym, znajomych, w miejscu pracy, 
- pomoc wolontariuszy (potrzebne 3 osoby), w dniach 4-9 VIII - przy zbiórce rzeczowej w Krakowie (segregowanie, rejestracja darów).
Termin transportu na Ukrainę:
9/10 sierpnia 2008 (I etap) - 25 sierpnia 2008 (II etap)
Beneficjenci:
mieszkańcy dotkniętych powodzią miejscowości: Nadwirna i Czortków.
Koordynacja: 
Grzegorz Russek +48 504 049 724
Anna Babiak (Kraków) +48 505 741 386
Dagmara Załużna (Warszawa) +48 514 945 788
Kateryna Novikova (Ukraina) +380 97 249 1776 
Organizator: 
Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa 
Partnerzy:  
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 
Cerkiew Grecko-Katolicka 
Firma "Dacja Trade-Trans", Kraków 

Źródło: Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa 

14:38, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 czerwca 2008

Podobnie jak w ubiegłym roku, mamy w planach wakacyjne konkursy i to nie jeden ale dwa albo nawet i trzy. Do wygrania jak zwykle będą książki, które zasponsorowały nam różne wydawnictwa. Szczegóły już wkrótce w Panoramie a więc stay tuned:)

A przy okazji: kilka dni temu, niejako w ramach promocji książki Serhija Żadana organizowanej przez wydawnictwo Czarne, obchodziliśmy nasze 5 urodziny, tym razem w warszawskim klubie Pracovnia. Zdjęcia można zobaczyć na naszej grupie flickrowej, mamy też w zanadrzu kilka klipów wideo, które przez kilka najbliższych dni będa pojawiać się w naszym kanale na YouTube.

11:33, panoramakultur , Różne
Link Komentarze (1) »
środa, 21 maja 2008
 
Więcej podobnych materiałów na kanale Muzyki Odnalezionej w YouTube.
21:51, panoramakultur
Link Komentarze (1) »
Na zaprzyjaźnionym forum RRI RadioWid możecie znaleźć relację z Dnia Czeskiego, który odbył się w sobotę w Parku im. Sowińskiego w Warszawie.
21:51, panoramakultur
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 maja 2008

Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy forum PK Historia przeznaczone dla miłośników historii naszego regionu Europy. Mimo dość intensywnej i coraz bardziej nasilanej promocji forum jest niemal zupełnie nieaktywne. Najbardziej interesują się nim spamerzy, którzy jednak nie mają z nami łatwego życia - wprowadziliśmy dość surowe zabezpieczenia antyspamowe, których jednak przeciętny użytkownik nie powinien w żaden sposób odczuwać.

Czyżby w takim kraju jak Polska naprawdę nikt nie interesował się historią? Aż się wierzyć nie chce. Może wieści o forum jeszcze nie dotarły do wszystkich? Jeśli tak to raz jeszcze SERDECZNIE ZAPRASZAMY!:-)

20:40, panoramakultur
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 maja 2008

Cytujemy za serwisem Niedoczytania.pl:

6 maja 2008 odbyła się w Lublinie gala wręczenia nagród kulturalnych Żurawie 2008. Impreza miała miejsce w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin i przyciągnęła około 400 osób, wśród których było 16 nominowanych. O powstaniu tej nagrody pisaliśmy tutaj, a o nominowanych tutaj.

Gala została bardzo profesjonalnie przygotowana. Mamy nadzieję, że nagroda ta wpłynie pozytywnie na rozwój kultury w Lublinie. W mieście Koziołka jest bardzo wielu młodych, aktywnych animatorów i twórców, którzy robili wiele na rzecz kultury, ale nie zawsze byli zauważani, gdyż działali poza głównym, ministerialnym nurtem.

W skład jury, które przyznawało nagrody wchodzili: Witold Dąbrowski (Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN”), Jerzy Janiszewski (jeden z najlepszych dziennikarzy muzycznych), Grzegorz Józefczuk (”Gazeta Wyborcza Lublin”), Jarosław Koziara (artysta), Rafał Koza Koziński (Centrum Kultury), Grzegorz Linkowski (dyrektor Chatki Żaka, Festiwal “Rozstaje Europy”), Janusz Opryński (Provisorium, festiwal Konfrontacje Teatralne), Marcin Pospiszyl (wiadomo!), Andrzej Rusin (Kinoteatr Projekt), Grażyna Ruszewska (Radio Lublin) i DJ Papa Zura. Jednakże z powodu braku DJ Papa Zura, w jury zasiadło tylko 1o osób.

Bardzo miło nam pochwalić się, że nasz kolega redakcyjny: Leszek Onak, który został nominowany do tej nagrody, otrzymał statuetkę w kategorii słowo.

A oto poszczególne nagrody i nagrodzeni:

KATEGORIA DŹWIĘK:
JUNIOR STRESS - “Młody wilk” polskiej sceny dancehall/ragga, uważany za jeden z najciekawszych głosów z pogranicza tych gatunków. Na co dzień występuje w najstarszym bodaj polskim soundsystemie - lubelskim Love Sen-C Music, z którym wspólnie zdobył pierwsze miejsce - CHAMPION SOUND - na ogólnopolskim Poznań Sound Clash 2005.

KATEGORIA OBRAZ:
MAŁGORZATA RYBICKA - artystka, plastyczka. Autorka opraw graficznych wielu książek m.in. „WAGON.LUBLIN.PL- dziennik pokładowy”1, a także oprawy plastycznej książki o Józefie Czechowiczu. Autorka projektu graficznego winiety „Niecodziennika - pisma miejskiej biblioteki publicznej imienia Hieronima Łopacińskiego w Lublinie”.

KATEGORIA SŁOWO:
LESZEK ONAK – współtwórca portalu niedoczytania.pl, autor blogu literackiego dzworzecwschodni.blox.pl.

KATEGORIA ANIMATOR KULTURY:
Nagrodę tę otrzymali współnie:

SZYMON PIETRASIEWICZ - animator kultury, kulturoznawca. Organizator Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Pomysłodawca projektu „Magiczny Wehikuł - Żywe Obrazy - Kino Objazdowe”. Na bieżąco komentuje w formie happeningów życie w Lublinie. Związany z Przestrzenią Działań Twórczych TEKTURA.

KRZYSZTOF KSIĘSKI- promuje fantastykę nie tylko w Lublinie, ale w całym województwie lubelskim. Organizuje Lubelskie Dni Fantastyki, Dragon i Falkon. Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

1) SPROSTOWANIE: Jak poinformowała nas 9 czerwca 2008 r. przedstawicielka Akademii Obywatelskiej, autorem grafiki do książki "WAGON.LUBLIN.PL- dziennik pokładowy" jest p. Amadeusz Targoński

07:40, panoramakultur , Lublin
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Dobra wiadomość dla fanów Čechomora:)

Čechomor, Tomáš Kočko, Valašský Vojvoda - Dzień Czeski

17 maja 2008 godz.16:00 - 20:00
Amfiteatr w Parku im. Sowińskiego (Warszawa-Wola)


Polska w Unii Europejskiej - Dzień Czeski

Impreza zorganizowana wspólnie z Czeskim Centrum, pod patronatem honorowym ambasady Czech w Polsce i Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
wystąpią:
  • Tomáš Kočko & Orchestr
  • zespół folklorystyczny Valašský Vojvoda
  • zespół Čechomor
W programie także konkursy rodzinne z wiedzy o Czechach
WSTĘP WOLNY!

autobusy: 106, 125, 167
tramwaje 8, 10, 26, 27

źródło: www.okwola.pl & grupa Czechy na Goldenline.pl

 


A tak grał Čechomor podczas Dnia Czeskiego - Voják / Nevěra
 
11:27, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 kwietnia 2008

otrzymaliśmy mailem, inicjatywa godna poparcia:

Ile razy słyszałeś, że w Lublinie nic się nie dzieje? Ile razy ty sam wypowiadałeś te słowa?

Udowodnimy Ci, że się mylisz. Jesteśmy młodzi i jesteśmy z Lublina. Chcemy wbrew obowiązującym trendom tu zostać. Wierzymy, ze tu możemy budować naszą lepszą przyszłość. Wierzymy, że nie jesteśmy tu sami. Chcemy by w 2016 roku Lublin był Europejską Stolicą Kultury. Dlatego wymyśliliśmy Nagrody Kulturalne ŻURAWIE.

Nagrody przyznawane są młodym twórcom kultury za szeroko rozumianą działalność artystyczną na terenie Lubelszczyzny. Ty też możesz zostać naszym laureatem! A może znasz młodego artystę lub animatora kultury z Lublina lub okolic? Jeśli tak, wyślij maila na adres zurawie@radio.lublin.pl i napisz dlaczego nominujesz akurat tę osobę. Na wasze zgłoszenia (wraz z uzasadnieniem i kontaktem do osoby nominowanej: strona internetowa/mail/numer telefonu/nazwa instytucji z którą współdziała) czekamy do 21 kwietnia, a spośród nich nasze Jury wybierze czterech laureatów w kategoriach: słowo, dźwięk, obraz i animator kultury.Wręczenie nagród: 7 maja na koncercie otwierającym Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Laureatom zapewniamy również promocję w mediach lokalnych, ogólnopolskich i branżowych.

Organizatorem Radiowej Nagrody Kulturalnej "Żurawie" jest studencka audycja "Studnia Akademicka" i Polskie Radio Lublin S.A.

Współorganizator: Gazeta Wyborcza. Alternatywa Społeczno-Kulturalna
Patroni medialni: Polskie Radio BIS, Lubelski Informator Kulturalny ZOOM.
Więcej informacji na: www.radio.lublin.pl
Anna Kołodyńska
Józef Szopiński jr
Cała załoga Studni akademickiej

Jeśli to możliwe zwracamy się z prośbą o umieszczenie na Państwa stronie internetowej informacji o naszym konkursie. Jednak przede wszystkim gorąco zachęcamy do zgłaszania przez Państwa kandydatur!

16:08, panoramakultur , Lublin
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 kwietnia 2008
Takie kawałki świetnie stawiają wczesnym rankiem na nogi:) Więcej klipów Čechomora na YouTube znajdziecie tutaj. Oficjalna strona zespołu to: www.cechomor.cz
PS: a oto tekst piosenki, który znalazła dla nas travesti - dziękujemy!:D

SOUSEDOVIC VĚRA MÁ
JAKO ŽÁDNÁ JINÁ
VIDĚL JSEM JI VČERA MÁCHAT
DOLE U VČELÍNA

LÍČKA JAKO RÚŽE MÁŠ
JÁ TĚ MUSÍM DOSTAT
NIC TI NEPOMÚŽE SPÁT
SKOČÍM TŘEBA DO SNA

AŤ V POLEDNE RADOST MÁ
SLUNKO HEZKY HŘEJE
KDYŽ SE NA MĚ PODÍVÁ
DÁM JÍ CO SI PŘEJE

LÍČKA JAKO RÚŽE MÁŠ
ZAJDU K PANU KRÁLI
AŤ PŘIKÁZAT VAŠIM DÁ
ABY MI TĚ DALI
00:11, panoramakultur , Muzyka
Link Komentarze (1) »
sobota, 05 kwietnia 2008

... bujnie rozwinęła się nasza grupa 'foto', którą od niedawna kieruje nasza koleżanka Grażyna Siedlecka . Aż miło popatrzeć - dosłownie i w przenośni:)

PS: do grupy można trafić także poprzez naszą flickrową galerię w pasku po prawej stronie bloga. Zapraszamy! 

19:50, panoramakultur
Link Dodaj komentarz »
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Zapraszamy
Ciekawe
Forum
Lublin
Nasi przyjaciele
Polecamy

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter

Skopiuj CSS