Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Lublin | Muzyka | Różne
RSS
wtorek, 17 lutego 2009
NGO.plW portalu organizacji pozarządowych NGO.pl pojawił się wywiad z Emilem Majukiem, prezesem Stowarzyszenia Panorama Kultur. W wywiadzie Emil opowiada o sobie, o inspiracjach, dzięki którym zaczął zajmować się Europą Środkowo-Wschodnią i tematyką wielokulturowości a także o swoich planach i projektach Stowarzyszenia. Zapraszamy!
10:51, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 stycznia 2009

Od dziś każdy, kto chciałby zarejestrować się w naszej liście mailingowej na Yahoo! za pomocą e-maila, może to zrobić, wysyłając pustą wiadomość bez tematu i bez treści na adres grupa@pk.org.pl. Wkrótce potem dostanie e-maila z pytaniem o potwierdzenie - wystarczy odpowiedzieć i już można czekać na zapowiedzi nowych wydarzeń. Informacje z grupy można też śledzić za pomocą kanału RSS.

Informacje na grupie pojawiają się na bieżąco, można tam znaleźć znacznie więcej zajawek imprez związanych z Europą Środkową niż na stronie Panoramy, choćby z tej przyczyny, że niektóre z nich są anonsowane w ostatniej chwili. Jest tam też wiele zapowiedzi wydarzeń, o których informacji próżno szukać w mainstreamowych mediach.

Notabene już niedługo (5 lutego) grupa będzie obchodziła swoje 6 urodziny - przez ten czas pojawiło się na niej 4785 postów, większość z nich o charakterze informacyjnym, choć zdarzały się i dyskusje (zwłaszcza na początku, kiedy grupa była jeszcze stosunkowo mała). Po dziś dzień grupa jest dla nas (i nie tylko dla nas) ważnym źródłem informacji o tym co się dzieje w środkowoeuropejskich "sferach" kulturalnych a także kanałem, za pomocą którego kontaktujemy się z naszymi czytelnikami.

03:51, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 grudnia 2008
środa, 10 grudnia 2008

Na tym blogu i w Panoramie w zasadzie nie zajmujemy się muzyką pop z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, ale Gaitana tak nas zachwyciła, że musimy ją koniecznie tutaj pokazać. W USA albo we Francji czarnoskóry artysta z pewnością nie budziłby takiej sensacji, ale w naszej części Europy wygląda to nieco inaczej.

Jak wynika z jej oficjalnej strony, Gaitana urodziła się na Ukrainie, ale pierwsze pięć lat swojego życia spędziła w Kongo, skąd pochodził jej ojciec - tam nauczyła się języka francuskiego i lingala. Dziś śpiewa po ukraińsku, co przy jej pięknej egzotycznej powierzchowności daje dość piorunującą mieszankę.

Na popie się nie znamy, więc nie będziemy oceniać, ale wydaje nam się, że to co prezentuje Gaitana, jest na dość przyzwoitym poziomie i nie będzie wielkim faux pas pokazanie tutaj jednego czy dwóch jej teledysków.

PS: Obiecujemy, że w tym roku więcej popu już u nas nie będzie;)

22:52, panoramakultur , Muzyka
Link Komentarze (1) »
wtorek, 25 listopada 2008

Jak wynika z internetowego sondażu na stronie hiszpańskiego Stowarzyszenia Miast-Kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, wśród polskich miast kandydatów na czoło stawki wybijają się dwaj główni pretendenci - Lublin i Łódź. Głosowanie cały czas trwa, więc jego wyniki są bardzo zmienne, ale już teraz widać, ze te dwa miasta zdecydowanie zdystansowały resztę - dla przykładu stolica jest dopiero na czwartym miejscu. W tej chwili Lublin jest na pierwszym miejscu z 6 procentami przewagi nad Łodzią.

Oczywiście internetowe głosowanie nie przesądzi o tym, komu przypadnie tytuł ESK 2016, ale jest ciekawym barometrem opinii mieszkańców Europy. My naturalnie nie pozostajemy bezstronni i gorąco zachęcamy do głosowania na Lublin, miasto o bogatych wielokulturowych tradycjach zapoczątkowanych już setki lat temu, które naszym zdaniem najbardziej zasługuje na ten tytuł:-)

21:52, panoramakultur , Lublin
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 listopada 2008

Przetaczająca się właśnie przez łamy działów kultury wszystkich poważnych gazet i tygodników fala recenzji poświęconych wydanej niedawno książce Artura Klinaua "Mińsk. Przewodnik po mieście słońca" przypomniała nam o pewnym tekście, który dawno, dawno temu, gdzieś przed pięcioma laty ukazał się w Panoramie Kultur, jako przedruk z poznańskiego "Czasu Kultury". W oryginale tekst był ilustrowany zdjęciami Mińska, ale niestety ilustracje gdzieś się zagubiły podczas zmian, jakie wprowadzaliśmy na przełomie 2006 i 2007 roku. Tym niemniej zapraszamy do lektury:)

18:51, panoramakultur
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 listopada 2008
Jurij AndruchowyczCzego nie robi Jurij Andruchowycz? Jakich książek nie czyta? Co nie jest dla niego ważne w życiu? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z wyjątkowo niesztampowego wywiadu, jaki ze słynnym ukraińskim pisarzem przeprowadziła nasza koleżanka Grażyna Siedlecka. Gorąco polecamy!
14:27, panoramakultur , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 października 2008

Jedna z ukraińskich stacji telewizyjnych zaprezentowała krótki materiał o projekcie projekcie "Ukraina Archaiczna i Współczesna - Pieśni i Ludzie" realizowanym przez Stowarzyszenie Panorama Kultur. 

15:18, panoramakultur , Różne
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 września 2008

Flickr logoWakacje powoli dobiegają końca. Przez ostatnie 2-3 miesiące wielu z was na pewno odwiedziło różne fajne miejsca w Polsce i w Europie Środkowej. Jeśli przy tej okazji robiliście zdjęcia, które w jakiś sposób pokazują wielokulturowy charakter naszego regionu, to mamy dla was propozycję - wrzućcie je na naszą grupę Flickrową (www.pk.org.pl/flickr), opiszcie, otagujcie i - na wszelki wypadek, gdyby poczta Flickrowa nie zadziałała - powiadomcie nas o tym mailem pod adresem: redakcja@pk.org.pl). Na autorów najciekawszych zdjęć czekają trzy (co najmniej, bo może będzie więcej) książki wydawnictwa Czarne oraz publikacja w Panoramie:)

Termin nadsyłania zdjęć - 30 września


UPDATE 6 października - konkurs zakończony, dziękujemy za udział, nagrody wkrótce trafia do zwycięzców:) 
22:31, panoramakultur , Różne
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 sierpnia 2008

Festiwal Dialogu Czterech KulturOd 5 do 12 września w Łodzi odbędzie się Festiwal Dialogu Czterech Kultur (program tutaj). Jest to już siódma edycja tej zacnej, aczkolwiek (z uwagi na wielkie pieniądze sponsorów) nieco snobistycznej imprezy. Wydaje się, że z roku na rok jej charakter tematyczny przesuwa się coraz bardziej w stronę awangardy, opuszczając zaułki łódzkiej wielokulturowości, od których wszystko się zaczęło, ale to tylko takie nasze subiektywne zdanie i niewykluczone, że wcale nie mamy racji:)

Niestety nasze doświadczenia z tą imprezą były jak na razie nienajlepsze; przy okazji dwóch wcześniejszych edycji zgłaszaliśmy się do organizatorów o materiały prasowe, ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Potem daliśmy sobie spokój, bo przecież jest tyle innych imprez o których można napisać:) Tym niemniej Festiwal Dialogu Czterech Kultur niezaprzeczalnie stał się ważnym punktem w kulturalnym kalendarzu kraju, więc z całego serca polecamy odwiedzenie Łodzi w dniach 5-12 września. A zaraz potem polecamy równie ciekawy (jeśli nie ciekawszy;) Festiwal Trzech Kultur we Włodawie który zaczyna się juz 12 września!

20:50, panoramakultur , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Zapraszamy
Ciekawe
Forum
Lublin
Nasi przyjaciele
Polecamy

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter

Skopiuj CSS