Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Lublin | Muzyka | Różne
RSS
środa, 12 stycznia 2011

Szanowni Państwo

Jak być może część z was już wie, od nowego roku zrezygnowałem z dalszego pełnienia funkcji redaktora naczelnego Panoramy Kultur.  Minęło 8 lat, jestem dziś w zupełnie innym miejscu. Wciąż interesuję się Europą Środkową, ale nie na tyle, żeby pełnić tak ważną funkcję w jednym z najbardziej znanych polskich portali zajmujących się tym regionem Europy.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, z którymi przez te osiem lat skrzyżowały się ścieżki Panoramy i moje. Wiele z tych osób będę pamiętał i na pewno te kontakty przyniosą jeszcze owoce w przyszłości. Nie wycofuję się też całkowicie z Panoramy, cały czas jestem w tle, tyle że moja aktywność będzie znacznie bardziej ograniczona. Wszak nie zostawia się tak po prostu czegoś, czemu poświęciło się kilka lat życia i to tych najlepszych.

Mam nadzieję, że już wkrótce znajdzie się ktoś, kto nada Panoramie nowego impetu. Być może będzie to oznaczać całkowitą zmianę formuły portalu - a może nie - ale przecież właśnie "zmiana to życie a życie to zmiana", jak mówi czeskie powiedzenie.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w przyszłości.

Sławomir Wójcik

23:18, panoramakultur , Różne
Link Komentarze (3) »
czwartek, 24 czerwca 2010

DAGADANA & Karimski Klub [plakat], originally uploaded by Panorama Kultur.

8 urodziny Coffee Karma
26 czerwca 2010
Plac Zbawiciela , sobota, godz. 20:00

poniedziałek, 21 czerwca 2010
poniedziałek, 07 czerwca 2010
Wystawa fotografii Dany Kyndrovej "Kobieta między wdechem a wydechem"
Otwarcie dnia 9 czerwca 2010 o godz. 18.00 w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Dluga 52.
www.czechcentres.cz/warsaw
Wystawa fotografii Dany Kyndrovej "Kobieta między wdechem a wydechem"
Otwarcie dnia 9 czerwca 2010 o godz. 18.00 w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, ul. Długa 52.
Na wystawę składają się fotografie wykonane w latach siedemdziesiątych do dziewięćdziesiątych. Jej celem jest uchwycenie życia kobiety w całej jego różnorodności, od narodzin po śmierć. Fotografie są prezentowane w taki sposób, że wystawa oraz towarzyszące jej publikacje tworzą pewną historię. Cały projekt dzieli się na siedem części – dojrzewanie, macierzyństwo i rodzina, rozrywka, praca, erotyka, wiara i starość.
Oprócz obiektywnej chronologii drogi życiowej człowieka, w tym przypadku – kobiety, fotografie pokazują także podstawowe wartości życiowe, które są dla nas ważne i mają wpływ na całe nasze życie. Jest to temat raczej ogólny, a więc nie chodzi tu o pokazanie konkretnego środowiska lub specyfiki danego kraju. Można by powiedzieć, że chodzi o „kobietę europejską”. Znaczna część fotografii powstała w Republice Czeskiej. Są także fotografie pochodzące z Anglii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii lub Ukrainy. Warszawa jest po Kazimierzu drugim polskim miastem, w którym wystawa zostanie pokazana
www.czechcentres.cz/warsaw
sobota, 10 kwietnia 2010

wstążkaW pamięci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Nie ma słów, którymi można by wyrazić wstrząs, niedowierzanie i przytłaczający smutek, jaki wciąż wywołuje w nas ta wiadomość.

Można tylko milczeć.

niedziela, 21 marca 2010

Wiele wskazuje na to, że nowa Panorama pojawi się już wkrótce. Oby tak się rzeczywiście stało, bo te opóźnienia wystawiły na próbę nie tylko czytelników, ale także moją/naszą cierpliwość. Trzeba przyznać, że popełniliśmy kilka błędów i bijemy się za nie w piersi, ale wyciągnęliśmy też wnioski z całej sytuacji.

Możliwe, że wszystko ruszy już w kwietniu, ale cicho sza, nic więcej na ten temat, żeby nie zapeszyć.

środa, 10 marca 2010

Tak, jak wiele innych instytucji, firm i organizacji, jesteśmy obecni w wielu miejscach w sieci i mamy w tych miejscach swoje konta. Zwykle nie ma z nimi żadnych problemów. Poza jednym - portalem Yahoo, gdzie nie możemy korzystać z wielu funkcji ze względu na - uwaga - ochronę niepełnoletnich!

Jak do tego doszło? W momencie zakładania konta w rubryce "data urodzenia" podaliśmy rok 2003 czyli rok debiutu Panoramy w sieci. Robiliśmy to wiele razy wcześniej i nigdy nie było z tym problemów. Ale nie doceniliśmy przezorności portalu Yahoo. Na podstawie tej daty portal uznał nas za "małoletnich", których należy chronić przed niebezpieczeństwami czającymi się w internecie :) Co więcej, raz podanej daty urodzenia w takim koncie nie da się zmienić! Jedyne wyjście z tej sytuacji to założenie nowego konta. Na szczęście jednak ograniczenia Yahoo nie są dla nas aż na tyle dotkliwe, żebyśmy czuli taką konieczność i jakoś to działa.

poniedziałek, 15 lutego 2010

"Z pewną taką nieśmiałością", jakby to powiedziała Anna Patrycy, założyliśmy jakiś czas temu konto na Twitterze. Nie mieliśmy jakichś szczególnych oczekiwań, poza tym nie chcemy też ślepo gonić za modą na Web 2.0, ale wygląda na to, że eksperyment się udał - są followersi, jest o czym pisać, coś się tam dzieje :)

Piszemy tam nie tylko o tym, co w PK, ale też o różnych innych fajnych  rzeczach znalezionych w sieci, które jakoś tam wiążą się z Europą Środkową. A więc jeśli ktoś z was ma konto i chciałby nas tam "śledzić", to bardzo prosimy:

twitter.com/PanoramaKultur

Animacja logo Lublina wspierająca dążenia miasta do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016; autor: Karolina Józwik

http://www.karolinajozwik.pl

www.spoko.teatrnn.lublin.pl

piątek, 12 lutego 2010

Na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawiła się informacja, że Stowarzyszenie Panorama Kultur otrzyma 25 tys zł dofinansowania na realizację projektu "Architektura drewniana miasteczek Lubelszczyzny". Warsztaty odbędą się latem w Wojsławicach.


W ramach zadania zostaną zorganizowane warsztaty tradycyjnego ciesielstwa i konserwacji architektury drewnianej, podczas których grupie  studentów zostanie przekazana wiedza o dawnych technikach ciesielskich wykorzystywanych przy tradycyjnym budownictwie drewnianym Lubelszczyzny.

Powstanie też multimedialny edukacyjny serwis internetowy dokumentujący i popularyzujący tradycyjną drewnianą architekturę miasteczek regionu lubelskiego.

Projekt będzie opisywał całokształt architektury drewnianej miasteczek, ale szczególną uwagę zwrócimy na tzw. domy podcieniowe.

Projekt będziemy realizować wspólnie z ekspertami z Politechniki Lubelskiej i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Jednym z efektów warsztatów będą koncepcje renowacji Domu Szewca Fawki. Ułatwi nam to przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia w nim remontu i docelowo - uruchomienia Domu Spotkań Panoramy Kultur.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Zapraszamy
Ciekawe
Forum
Lublin
Nasi przyjaciele
Polecamy

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter

Skopiuj CSS