Blog redakcyjny czyli Panorama Kultur po godzinach
Blog > Komentarze do wpisu

śmieszna sprawa

Tak, jak wiele innych instytucji, firm i organizacji, jesteśmy obecni w wielu miejscach w sieci i mamy w tych miejscach swoje konta. Zwykle nie ma z nimi żadnych problemów. Poza jednym - portalem Yahoo, gdzie nie możemy korzystać z wielu funkcji ze względu na - uwaga - ochronę niepełnoletnich!

Jak do tego doszło? W momencie zakładania konta w rubryce "data urodzenia" podaliśmy rok 2003 czyli rok debiutu Panoramy w sieci. Robiliśmy to wiele razy wcześniej i nigdy nie było z tym problemów. Ale nie doceniliśmy przezorności portalu Yahoo. Na podstawie tej daty portal uznał nas za "małoletnich", których należy chronić przed niebezpieczeństwami czającymi się w internecie :) Co więcej, raz podanej daty urodzenia w takim koncie nie da się zmienić! Jedyne wyjście z tej sytuacji to założenie nowego konta. Na szczęście jednak ograniczenia Yahoo nie są dla nas aż na tyle dotkliwe, żebyśmy czuli taką konieczność i jakoś to działa.

środa, 10 marca 2010, swo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/11/26 09:29:31
W sumie niezręcznie wyszło - ale Yahoo jednak ma rację. Ciekawy trik zastosowali, trzeba to przyznać - niemniej jednak cel jest słuszny. Co innego jednak określenie, jakie to treści nie są przeznacznone dla dzieci - czy np artykuł pt. jak sporządzić zeznanie podatkowe jest dla niego odpowiedni, skoro go nie dotyczy? Sam już nie wiem :)

Kastusiowy Pamiętnik - e-book do pobrania
Pobierz e-book i poznaj historie młodych ludzi takich, jak ty, którzy chcieli żyć inaczej w ostatniej dyktaturze Europy!

Miro Video Player


www.flickr.com
zdjęcia z grupy panoramakultur Więcej w kolekcji grupy panoramakultur

Follow PanoramaKultur on Twitter